Bant Kantarı Montajı

Bant Kantarının Sağlıklı Çalışması ve Tartım Yapılabilmesi


Bir bant kantarının söz konusu hassasiyet oranlarını sağlayabilmesi için aşağıdaki kriterlerin sağlanması gerekmektedir;


(a) Mevcut konveyör bandının eski, ekli, yırtık ve deforme olması ve vibrasyon halinde hata oranı değişebilir. Ölçüm hassasiyeti açısından tartım ünitelerinin hava koşullarından etkilenmemesi için gerekiyorsa koruyucu tertibat tarafınızdan alınacaktır.


(b) Sistemde var olan veya olabilecek vibrasyon engellenecektir. Vibrasyon etkisinin müsaade edilen minimum hatadan ( %0,5-1-2 ) daha büyük olmaması koşulu sağlanamıyorsa, tartı kefesi mahallinin çelik konstrüksiyonla tarafınızdan desteklenmesi gereklidir.


(c) Hassasiyet sabit olmak üzere tüm ölçme sistemlerinde maksimum kapasiteye oranlı bir minimum kapasite vardır ve bant kantarlarında bu %30 dur. Minimum kapasitenin altında gerçekleşen akış değerlerinde verilen hata oranından büyük hata gerçekleşebilir.


(d) Verilen hata oranlarında sistemin çalışabilmesi için banttan geçen malzemenin sürekli olarak minimum kapasite değerinin üzerinde beslenmesi gerekmektedir. Malzemenin sürekli bir rejimde akmaması, kesintili olarak mal beslenmesi, öbekler halinde mal taşınması veya minimum kapasite değerinin altında malzeme akışı durumlarında bu hata değerleri sağlanamayacaktır.


(e ) Açılı bantlarda bant açısının 18-20 dereceyi geçmemesi gerekmektedir. Bu açıdan sonra konveyörde mal geriye doğru akmaya başlar buda ölçüm sonucunu geriye kaymadan dolayı hatalı yönde etkiler.


(f) Verilen hata oranları kuru malzeme için verilmiştir. Malzemenin neminden kaynaklanan ve ya banttan süzülen sudan kaynaklanan hatalar bu hata oranlarının dışındadır. Malzemede yapışkanlık varsa gerekli sıyırıcı tertibatı tarafınızdan yapılmalıdır.


(g) Rulo merkez kaçıklıkların giderilmesi gereklidir.


Bant Kantarı montajı konusunda daha detaylı bilgi almak için ilginizi çekebilir: Bant Kantarı Nedir?


Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler Ürün Kategorileri

Sektörde müşterilerin ihtiyaç duyduğu çeşitli bant kantar ürünleri Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler firmasında satışa sunulmaktadır. Aynı zamanda firmadan ürünler için teknik servis hizmeti alabilmeniz de mümkündür. Aşağıda sizlere maddeler halinde firmanın ürün kategorilerini sizlere sıraladık. Belirtmiş olduğumuz ürünler hakkında detaylı bilgi almak için bantkantar.com adresine erişim sağlayabilirsiniz.

·       T-BS1000 BANT KANTARI

·       T-BS2000 BANT KANTARI

·       T-BS500 BANT KANTARI

·       T-LPR100 - BANT KANTARI İNDİKATÖRÜ

Belirttiğimiz ürünlerin hepsini firma bünyesinden rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Güvenilir hizmet kapsamında Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler firması en iyi şekilde faaliyet sürdürmektedir. Özellikle de bant kantarı ürünleri konveyör sistemleri üzerinde dökme ürünlerin tartılması açısından önemlidir. Bunun dışında bant kantarı ürün kategorilerinde alt ürün seçenekleri de yer almaktadır. Tüm ürünleri incelemek ve sipariş vermek için firmanın web adresine erişim gerçekleştirebilirsiniz.